-

-

2011. május 16., hétfő

K&H Maratonváltó 2011

A tavalyi szereplésünkhöz képest egyértelműen fejlődtünk, hiszen nemcsak helyezésben léptünk előre (tavaly harmadikok voltunk), hanem időeredményünk is 5 perccel jobb lett: A 42 195 métert a kiváló együttes 2 óra 21 perc alatt futotta le! Ennél is szebb az eredményünket illetően az a nem mellékes tényező, hogy a BEAC volt a leggyorsabb azon csapatok közül, akik csak egyesületi tagokból álltak. (A győzelmet ugyanis egy válogatott társaság szerezte meg.)

A BEAC-os atléták egytől-egyig szépen, remek részidőkkel helyt álltak a 7 km-es távon. Első emberünk, Dani Áron jó részidővel (kb. 22:30) alapozta meg a sikerünket. Őt követte Kriván Andris, aki az elmúlt hetek fáradalmai ellenére frissen tudott mozogni (ideje: kb. 24 perc), ezzel pedig a 3. helyen képviselte a klubot. (A férfi II. korcsoportban pedig a 2. helyen álltunk!) A harmadik részt a csapat szervezője, Muzsnay Péter futotta, aki hatalmas meglepetésünkre a vártnál lényegesen jobb eredményt produkált; 25:40-es idejével kevesebb, mint egy perccel maradt el egyéni csúcsától! Úgy gondolom a végső eredményt Peti teljesítménye jelentős mértékben meghatározta, hiszen egyben meg is akadályozta, hogy az üldöző csapat számunkra veszélyes pozícióba kerüljön! Negyedik versenyzőnk, Gyurcsó Gergő kiegyensúlyozott futásával (kb. 23:40) határozott előnyt szerzett, valamint az élen járókhoz is kicsivel közelebb került. Ennek ellenére az első helyről már kénytelenek voltunk lemondani a 3 perces hátrány miatt. Gergő az előkelő második helyen nyújtotta át Boross Gábornak a stafétabotot. Gábor, (Gergőhöz hasonlóan) magabiztosan diktálta a 23 perces iramot. Külön említésre méltó, hogy miután az 5. kilométernél a harmadik helyre csúszott vissza, nem adta fel a küzdelmet, sőt, kemény hajrával holt versenyben érkezett a váltóhelyre a Sashegyi Gepárdok leggyorsabb emberével! Én befutó emberként, egy technikai hiba folytán kisebb hátránnyal indultam el, nem sokkal később azonban visszaszereztem a második helyünket. Nagyon jól ment a futás, ezért a helyezés bebiztosítása után úgy döntöttem időre is futok. Számomra is meglepő volt, hogy mennyire könnyen tartom a 3 perchez közeli tempót. Gyakorlatilag csak az utolsó 1 kilométer fárasztott ki igazán. Végül egyéni csúccsal, 21: 39-es idővel haladtam át a célvonalon. De ami ennél is fontosabb: 02:21:37-es idővel második lett a BEAC csapata!

Minden csapattagnak nagyon gratulálok, a többiek nevében pedig Szabó Imrének szeretnék nagy köszönetet mondani!